Wyroby pomocnicze

Paintbrushes Dripping into Paint Containers

Grunty

Gruntowanie podłoża to czynność poprzedzająca malowanie. Polega ona na naniesieniu farby podkładowej na powierzchnię ścian.

Gruntowanie ścian. Sprawdź, kiedy użycie gruntu jest zasadne.

Nasze propozycje :

Śnieżka Grunt

Śnieżka Grunt dzięki specjalnym dodatkom nakłada się grubą warstwą i niweluje różnice w fakturze i barwie podłoża. Wnika w podłoże poprawiając przyczepność warstwy farby nawierzchniowej oraz zmniejsza jej zużycie. Stosowanie Śnieżki Grunt znacznie obniża koszt malowania gdyż do uzyskania oczekiwanego efektu zwykle wystarcza jedna warstwa farby podkładowej i jedna nawierzchniowej. Szczególnie polecana jest do pierwszego malowania płyt gipsowo-kartonowych i podłoży o niejednorodnej fakturze. Doskonale kryje zaprawy cementowe, cementowo-wapienne, drewno i materiały drewnopochodne w pomieszczeniach mieszkalnych, użyteczności publicznej i przemysłowych. Przeznaczona jest do wymalowań wewnątrz pomieszczeń.

 • zwiększa wydajność emulsji nawierzchniowych
 • wyrównuje chłonność i ujednorodnia podłoże
 • poprawia krycie emulsji nawierzchniowych
 • zapewnia oddychanie ścian

ACRYL-PUTZ® GU 40 Grunt Uniwersalny

ACRYL-PUTZ® GU40 Grunt Polimerowy Uniwersalny zwiększa przyczepność oraz zapewnia prawidłowe wysychanie nakładanych później wyrobów. Zapobiega zbyt szybkiemu oddawaniu wody do podłoża. Wnika w nie i wiąże luźne kruszywa. Daje powłoki lekko satynowe, transparentne, przepuszczalne dla pary wodnej.

 • Wyrównuje chłonność i ujednolica podłoże
 • Zwiększa wydajność emulsji nawierzchniowych

FOVEO Podkład Gruntujący PA 10

Stosowany jest w celu zwiększenia przyczepności tynków, zmniejszenia chłonności podłoża oraz umożliwienia poprawnego wykonania tynków cienkowarstwowych. Stosuje się go w celu zmniejszenia możliwości powstawania przebarwień na powierzchni tynków. Przeznaczony jest jako podkład pod tynki mineralne, akrylowe,akrylowo-silikonowe, jak również pod tynki mozaikowe i zwykłe tynki cementowe lub cementowo-wapienne. Nadaje się do stosowania wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Można nim pokrywać powierzchnie betonowe, cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, gipsowo-kartonowe, płyty wiórowe itp.

FEIDAL środek gruntujący HIT Putzgrund

Wodorozcieńczalny, bezbarwny, gotowy do użycia środek do gruntowania tynków i powierzchni betonowych. Przeznaczony do stosowania wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. 

Produkt przeznaczony jest do gruntowania i zabezpieczania chłonnych podłoży, doskonale nadający się pod farby dyspersyjne jak również pod płytki ceramiczne.


Rozpuszczalniki

Stanowią specjalistyczną linię produktów dedykowaną do konkretnych rodzajów wyrobów i do ściśle określonego celu tj. rozcieńczania, miejscowego odtłuszczania powierzchni oraz mycia narzędzi malarskich.
W naszym sklepie można odnaleźć rożnego rodzaju rozpuszczalniki, takie jak:

 • Rozcieńczalnik Uniwersalny dla zastosowań profesjonalnych;
 • Rozcieńczalnik Neobisol do wyrobów olejno-ftalowych, farb i lakierów nitro, butaprenu, chemoutwardzalnych, chlorokauczukowych;
 • Rozcieńczalnik Lakowy do farb i lakierów olejno-ftalowych;
 • Rozpuszczalnik Aceton przeznaczony do odtłuszczania powierzchni przed malowaniem jako rozcieńczalnik do wyrobów nitrocelulozowych, tłuszczów oraz do mycia narzędzi po malowaniu;
 • Rozcieńczalnik Chlorokauczukowy do wyrobów chlorokauczukowych i poliwinylowych;
 • Rozcieńczalnik Benzyna Ekstarkacyjna do farb i lakierów ftalowych oraz do odtłuszczania;
 • Rozcieńczalnik Nitro do wyrobów celulozowych, do farb i lakierów nitro;
 • terpentyna balsamiczna – szlachetny rozcieńczalnik pochodzenia naturalnego do farb, lakierów, pokostów i żywic poprawiający rozlewność lakieru oraz jakość powłoki lakierowej;
 • nafta oświetleniowa – przeznaczona do lamp naftowych, jako zmywacz oraz do zabezpieczeń antykorozyjnych ;

Akcesoria i narzędzia malarskie

W naszym asortymencie znajdą Państwo akcesoria malarskie – folie, taśmy, kratki, rączki i wiadra, jak również specjalistyczne pędzle malarskie, rolki, wałki, teleskopy oraz narzędzia do tapetowania. Oferujemy akcesoria malarskie znanych i sprawdzonych marek. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.