śr.. lis 27th, 2024

Chcąc skutecznie usunąć parę wodną z połaci dachu, warto pomyśleć o montażu kominka wentylacyjnego np. z firmy Wirplast. Akcesoria te w zależności od modelu i przeznaczenia można być niemal 100% pewnym,  że przyczyni się on do poprawy cyrkulacji powietrza w budynku. Czym kierować się przy wyborze kominka Wirplast?

Rodzaje kominków wentylacyjnych Wirplast?

Użytkowanie domu jednorodzinnego wymaga zapewnienia odpowiedniej wymiany powietrza zużytego na świeże, dzięki czemu w obiekcie panować będą idealne warunki do zamieszkania czy to pod względem termicznym, czy odczuwalnemu poziomowi wilgoci. Kominki wentylacyjne Wirplast należy uwzględnić w montażu jeszcze na etapie projektowania domu, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na zastosowanie w domu wentylacji hybrydowej, łączącej tradycyjne rozwiązania cyrkulacyjne grawitacyjne z mechanicznymi.

Kominki Wirplast stanowią niezbędny element dachu, odpowiadający za prawidłową wymianę powietrza w budynku, zwłaszcza jeśli chodzi o odprowadzenie nadmiaru pary wodnej z domu. Wyróżnia się kominki do odprowadzania pary wodnej z połaci dachu, umieszczane pomiędzy warstwami — odpowietrzające do pionów kanalizacyjnych, nawiewne — odpowiadające za czerpanie i wprowadzanie świeżego powietrza do wnętrza budynku, ale też wyciągowe (tzw. wyrzutnie powietrza). Mogą je tworzyć  kominki Wirplast nieizolowane i izolowane.

Od czego uzależnić wybór kominka Wirplast?

Rodzaj kominka Wirplast zależy od rodzaju pokrycia dachowego. Dla przykładu przy blachodachówce może być on izolowany, nieizolowany, a także wyposażony w odpływ skroplin, najczęściej wykonany z poliprepylenu, przez co jest on odporny na działanie promieni UV. Poza samym kominkiem Wirplast warto dobrać doń szczelne przewody elastyczne, kołnierze uszczelniające otwory w membranie dachowej, czy też specjalne taśmy służące do mocowania na folii dachowej. Celem zapewnienia wysokiej skuteczności działania należy zadbać o odpowiednie podłączenie całości do wentylacji domowej.

By admin