W dużych miastach, w których infrastruktura miejska jest niezwykle silnie rozwinięta, postawienie murowanego hangaru do przechowywania aut jest wręcz niemożliwe. Tam, gdzie potrzebne są kompaktowe rozwiązania architektoniczne, sprawdzają się garaże blaszane. Mazowieckei jest tego doskonałym przykładem. Które modele są najpraktyczniejsze w dużych miastach?
Dlaczego warto inwestować w garaże blaszane w Mazowieckim?
Wiadomo nie od dziś, że pozostawianie auta przez cały rok pod chmurką źle wpływa na kondycję pojazdu. Cierpi nie tylko nadwozie, ale także elementy podwozia. Celem wydłużenia sprawności pojazdów mechanicznych warto zastanowić się nad wybraniem dopasowanego do swoich potrzeb hangaru do przechowywania samochodu. Świetnie sprawdzają się w tej roli garaże blaszane. W Mazowieckim podobnie jak w innych województwach o dużym współczynniku zaludnienia dużą popularnością cieszą się blaszaki z bramą uchylną o powierzchni użytkowej do 35 m2.
Dlaczego blaszaki do 35 m2 sprawdzą się w mieście? – na podstawie garaży blaszanych w Mazowieckim
Małe blaszaki do 35 m2 zwykle dostępne są w dwóch wariantach rozmiarów. Jedne to modele o powierzchni 3 x 5 m, drugie trochę większe 5 x 6 m. Szukając oszczędnego, solidnego schronienia dla aut, nie ma jak garaże blaszane. Mazowieckei jest tego doskonałym przykładem. Zaludnienie jest tu tak wysokie, że wygospodarowanie miejsca na duży przestronny garaż jest tu wręcz niemożliwe. Do tego formalności urzędowe, wymogi prawne dotyczące stawiania garaży murowanych, już „na dzień dobry” wykluczają ten rodzaj rozwiązania. Małe blaszaki nie potrzebują specjalnych pozwoleń budowlanych. Do ich budowy wystarczy zgłoszenie budowlane, które należy wykonać do burmistrza miasta na prawach powiatu, bądź do starosty. Co istotne takie małe garaże nie tylko osłonią auto przed opadami, zabezpieczą przed kradzieżą, ale dodatkowo pozwolą zorganizować miejsce na przechowywanie jednośladów, chemii samochodowej, czy kół zapasowych.